Pielęgnacja piersi

Zabiegi pielęgnacyjne piersi wymagają dużego wyczucia i taktu, ponieważ niewiele kobiet odważy się nawet o nie zapytać.

Pierś zawiera znaczną ilość tkanki tłuszczowej i gruczoł piersiowy, którego ujściem jest brodawka sutkowa. Tworzą ją mięśnie piersiowe, które ją podtrzymują i skóra. Przy pielęgnacji piersi ważną rolę odgrywa ich kształt. Wyróżnia się piersi gruszkowate, linia piersi jest wówczas lekko opadająca i jabłkowate, pierś jest szersza i jędrniejsza. Kosmetyka nie ma na to wpływu.

Zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym są takie same, jak w przypadku szyi i dekoltu, jednak masaż piersi należy wykonywać bardzo delikatnie, gdyż są one niezwykle wrażliwe. Należy omijać sutki. Aby nie zostało to źle zrozumiane, przykrywamy je zwiniętym w stożek płatkiem waty.

Im większa powierzchnia ciała jest odkryta podczas wykonywania zabiegu, tym szybciej klientka marznie, dlatego temperatura w pomieszczeniu powinna być nieco wyższa, a klientkę należy przykryć, jeżeli to jest możliwe.

Szyja, dekolt czy piersi poza zabiegami w gabinecie kosmetycznym wymagają konsekwentnej pielęgnacji w domu. Przyczyną wielu defektów kosmetycznych jest zła postawa. Jeżeli nie nastąpi korekta tego stanu, niemożliwe będzie osiągnięcie długotrwałej poprawy. Pomóc może gimnastyka korekcyjna, wzmacniająca mięśnie i tkankę. Regularne natryski na przemian zimną i gorącą wodą pobudzają tkankę, przemianę materii i ujędrniają skórę. Regularne stosowanie produktów pielęgnacyjnych wspomaga dodatkowo te działania. W przypadku piersi ważny jest dobór właściwych miseczek w biustonoszu, który przytrzymuje pierś i w ten sposób chroni tkankę przed rozciągnięciem. Idealna jest możliwie płaska pozycja w czasie snu i ułożenie głowy na niezbyt wysokiej poduszce. Zabiegi kosmetyczne dają najlepsze wyniki wtedy, gdy bazują na współpracy kosmetyczki i klientki. Należy o tym pamiętać udzielając wskazówek na temat pielęgnacji w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *