Usuwanie owłosienia (depilacja) cz.4

Jak często włosy są depilowane? Jak odrastają po depilacji?
W jakiej fazie wzrostu znajdują się włosy?
Im więcej włosów znajduje się w mieszkach włosowych, ale już oderwanych od brodawki, tym częściej trzeba je usuwać.
W każdym razie trzeba obserwować odrastanie włosów u klientki po trzech kolejnych zabiegach. Na pytanie, czy po zabiegu ilość owłosienia się zmniejszy, należy ostrożnie odpowiadać twierdząco. Często tak się dzieje, ale nie zawsze.

Innym wariantem usuwania owłosienia z twarzy jest woskowanie bez pasków. Wosk nanosimy obficie na skórę za pomocą pędzelka. Kiedy ostygnie przyciskamy go do włosów i szybko zrywamy. Pasek wosku należy na jednym końcu lekko podnieść i w tym miejscu go uchwycić.

Usuwanie owłosienia z pach, nóg i linii bikini nie stwarza w zasadzie problemów, jednak nie każdy je dobrze znosi. W każdym razie dłuższe włosy skracamy najpierw nożyczkami, a następnie usuwamy etapami. Woskowanie nóg odbywa się również etapowo: najpierw cała przednia część łydek i ud, następnie cała tylna część. Kolejność nie gra roli. Następnie nakładamy długie paski materiału lub folii, dociskamy je do skóry i kolejno odrywamy.

Usuwanie owłosienia zimnym woskiem w zasadzie nie różni się od użycia ciepłego. Ciągnąca konsystencja zimnego wosku sprawia, że trudniej się go nakłada. Pozostałości wosków ciepłego i zimnego można usunąć specjalnymi płynami.

Pielęgnacja po depilacji zależy od reakcji skóry. Na twarz stosuje się zimne kompresy lub kostki lodu, potem ewentualnie krem antyseptyczny. Na większe powierzchnie można położyć zimne kompresy, kojące wyciągi z ziół, róży, malwy, melisy, rumianku i szałwii oraz odpowiednie produkty pielęgnacyjne. W przypadku ostrej reakcji skóry można naświetlać ją niebieskim światłem. U osób ze skórą łojotokową każdy mieszek włosowy wygląda tak, jakby nastąpił pod nim mały krwotok; skóra ma niebiesko-czerwony odcień i widoczne są na niej małe kropki. W przypadku pojedynczych, bardzo grubych włosów, brodawka włosa przy wyrywaniu zostaje uszkodzona, co powoduje punktowe krwawienie, utrzymujące się dosyć długo. W takich przypadkach najlepsze rezultaty dają kremy z dodatkiem arniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *