Usuwanie owłosienia (depilacja) cz.1

Usuwanie owłosienia (depilacja)

Zimą włosy na nogach ukryte są pod długimi spodniami i grubymi rajstopami, latem nabierają większego znaczenia i myślimy jak się ich pozbyć. Metody, które pomogą nam usunąć nadmierne owłosienie, także na większych powierzchniach ciała, powinny być proste i skuteczne.

Do usuwania zbędnego owłosienia powinnyśmy dysponować osobną kabiną z podwyższoną leżanką. Kosmetyczka powinna mieć dostęp do klientki z każdej strony. Istotne są również warunki higieniczne. W kabinie depilacyjnej nie powinna w żadnym wypadku znajdować się wykładzina. Należy zadbać
o metalowy pojemnik z workiem na śmieci. Podgrzewacze wosku powinny stać na włókninie lub ligninie, które w razie potrzeby należy wymieniać. Odkurzacz bezprzewodowy zbiera obcięte włosy. Klientka leży na ręczniku frotte lub włókninie, które zmieniamy po każdym zabiegu. Niezbędne są środki dezynfekujące do szpatułek i rąk. Wosk zdjęty ze skóry wyrzucamy do kosza na śmieci, a nie z powrotem do podgrzewacza. Wkłady woskowe utrzymujemy w nienagannej czystości, w przeciwnym razie będą przyklejały się do podgrzewacza.

Mechaniczne usuwanie owłosienia (depilacja) to usunięcie go na dłuższy czas. Rozmaite metody, takie jak: wyrywanie, obcinanie, usuwanie woskiem i metody chemiczne stwarzają wiele możliwości, które możemy także łączyć. Przed każdym zabiegiem należy przeprowadzić szczegółową rozmowę z klientką i uwzględnić wszelkie przeciwwskazania. Forma depilacji zależy od typu włosów, które należy usunąć. Włosy brwi i pojedyncze długie na twarzy i szyi wyrywamy. Włosy na znamionach, w nosie i w uszach obcinamy. Włosy na nogach i w dolach pachowych golimy. Wadą golenia jest szybkie odrastanie długich, kłujących włosów, które często podrażniają skórę, zwłaszcza na nogach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *