Stosowanie preparatów w ampułkach

Stosowanie preparatów w ampułkach.
Preparaty w ampułkach najczęściej są roztworami wodnymi, ciekłymi mieszaninami tłuszczowymi lub żelami. Zasadniczo mogą być stosowane na całym ciele, z tym że konsystencja może być czynnikiem decydującym o miejscu użycia. Z wyjątkiem ampułek szybko działających, wszystkie inne preparaty z ampułek nanosimy przed masażem. Preparaty te pozostają na skórze.

Zawartość ampułek opartych na wodzie nanoszona jest na skórę ręcznie, a następnie wraz z preparatem do masażu zostaje w nią wmasowana. Substancje czynne można także wtłoczyć w skórę za pomocą prądu stałego (jonoforeza) w przypadku wprowadzania manualnego konieczne jest jednoczesne użycie kremu do masażu. Do masażu nie nadają się olejki, ponieważ woda nie łączy się z olejem, ale doskonałe są ampułki oparte na substancjach tłuszczowych.

Ampułki z zawartością o konsystencji żelu nanoszone są na skórę również przed masażem. W zależności od rodzaju cery i stanu skóry można masować co jakiś czas zwilżając dłonie, aby produkt łatwo się ślizgał, albo też mieszamy go z preparatem do masażu typu olej w wodzie. Substancje o konsystencji Żelu nadają się raczej do cery tłustej. Konsystencję żelu mają ampułki szybko działające. Szybko odświeżają skórę, która staje się lekko nabrzmiała. Skóra jest wprawdzie nieco naciągnięta, ale jeżeli bezpośrednio po zastosowaniu ampułki nałożymy makijaż, wynik będzie doskonały.

Proszę odnieść się do następującej sytuacji: przy użyciu prądu wtłaczamy substancje czynne do głębszych warstw skóry. Czy i w jaki sposób substancje czynne zmieniają się pod wpływem działania prądu i jak komórki reagują na ciała obce, nie wiadomo. Należy przypuszczać, że skóra będzie się broniła przed obcą substancją i zastanowić nad sensem i korzyściami tego typu zabiegów mimo że oczekiwania klientów są duże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *