Przyrządy do analizy skóry

Przyrządy do analizy skóry mogą szybko i w nieskomplikowany sposób wskazać stopień nawilżenia i natłuszczenia skóry, odczyn pH oraz sprężystość. Przydatność tych aparatów określa możliwość kontrolowania wyników zabiegów, ukazywanie niedoborów skóry i poprawy po zabiegach kosmetycznych. Warunkiem dokładnej analizy jest dobrze przygotowana skóra. Od dokładnego jej zmycia musi upłynąć trochę czasu, aby odtworzył się naturalny stan. Należy wziąć również pod uwagę to, że przyrządy te wymagają stosunkowo wysokich nakładów finansowych.

Mówi się o rodzaju cery i stanie skóry. Podstawowe rodzaje cery to: normalna, sucha lub tłusta. Jeżeli partia środkowa twarzy jest bardziej tłusta niż jej boki, mamy do czynienia z cerą mieszaną. W przypadku skóry łojotokowej cera mieszana jest bardziej zaznaczona niż w przypadku suchej.

Na obraz wynikający z podstawowego rodzaju cery nakładają się zmiany spowodowane niezależnymi czynnikami. Jest to wygląd skóry, czyli jej stan. Dzięki zabiegom kosmetycznym możemy wpłynąć na stan skóry, ale nie możemy zmienić jej rodzaju. Stan skóry kształtują: rzeźba, tkanka łączna, napięcie mięśniowe, nawilżenie warstwy rogowej, ukrwienie, zmarszczki i wady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *