Farbowanie rzęs i brwi

Farbowanie rzęs i brwi

Krótkotrwałe farbowanie rzęs i brwi należy do oczywistych zadań kosmetyczki. Te rutynowe czynności także mogą się nie udać gdy nieco przedobrzymy. W tym przypadku obowiązuje zasada: mniej daje niejednokrotnie więcej.

Farbowanie rzęs i brwi ma pomóc kształtować rysy twarzy. Do farbowania konieczne jest dobre oświetlenie i pierwszorzędny materiał: dobrej jakości farby, szkiełko zegarkowe, płatki waty, patyczki do nakładania farby, nożyczki, woda utleniona (3 lub 6%), miseczka, chusteczki higieniczne, wazelina. Staranne przygotowanie i ułożenie na tacy wszystkich materiałów świadczy o profesjonalnym podejściu do pracy. Wykonanie tej czynności bez regulacji brwi zajmie nam około dwudziestu minut. Najpierw farbujemy rzęsy, a następnie brwi. Nie powinno się farbować . wykonując jednocześnie peeling lub parówkę. W czasie wykonywania peelingu do oka może wpaść jakiś okruch, a po wykonaniu parówki należałoby natychmiast przystąpić do zabiegu. Po zmyciu farby i uregulowaniu brwi działanie pary na skórze nie jest już tak wyraźne.

Farby do brwi można ze sobą mieszać. Większość klientów życzy sobie uczernienie brwi. Eleganckim rozwiązaniem jest granat, który optycznie nie jest tak surowy. Dla blondynek i osób z bardzo jasnymi włosami zaleca się brązy lub szarości, aby rysy nie były zbyt wyostrzone. Oba kolory można przyciemnić dodając kropelkę czarnej farby i w ten sposób z szarego uzyskamy grafit, a z brązu ciemny brąz. Ciemny brąz korzystnie prezentuje się u rudowłosych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *