Zasada działania lasera

Zasada działania lasera

Zasada działania lasera diodowego Light Sheer polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą wiązki energii pochłanianej przez melaninę (barwnik) i zamienianej na ciepło Macierz włosa ulega uszkodzeniu na skutek podwyższonej temperatury. Energia wytwarzana przez laser jest całkowicie bezpieczna dla człowieka. Długość fali emitowanej przez diodę wynosi 800 nm i przenika w głąb skóry jedynie na głębokość do 2mm (całkowicie bezpieczny zakres dla człowieka wynosi od 700 do 1000 nm.). Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organów wewnętrznych.

Ze względu na zbyt małą zawartość melaniny depilacja jest nieskuteczna w przypadku włosów bardzo jasnych oraz siwych. W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera LightSheer została zaopatrzona w unikalny, odmienny od innych laserów system chłodzenia końcówką ChillTip, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia że zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4 °C. Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji (chłodzenie powietrzem, żelami itp.).

Efekty działania lasera można zobaczyć w galerii.